40-lecie szkoły
Uroczystości obchodów 40 rocznicy powstania szkoły odbyły się 11 października 2013 roku (wiecej)
Zapraszamy do zapoznania się z życiorysem naszego Patrona
Jan Kochanowski (ur. 1530 w Sycynie, zm. 22 sierpnia 1584 w Lublinie) – polski poeta epoki renesansu, sekretarz królewski, wojski sandomierski w latach 1579–1584, prepozyt poznański w lata (wiecej)
Zwiastuny wiosny
21 marca pierwszy dzień wiosny! (wiecej)

Aktualności

Konkurs Matematyczny PANGEA 2017

W dniu 2 marca punktualnie o godzinie 10.00 uczniowie naszej szkoły przystąpili do pisania Konkursu Matematycznego PANGEA 2017. W tym roku udział w konkursie wzięło łącznie 27 uczniów z klas czwartych, piątych i szóstych. Podstawowym celem konkursu jest rozwijanie matematycznych pasji, odkrywanie talentów, upowszechnianie nawyku matematycznego myślenia, poszerzanie horyzontów i rozbudzanie motywacji. Pierwszy szkolny etap koordynowany był przez nauczyciela matematyki panią Teresę Wdowską, nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała także pani Mariola Kwiatkowska. W tym roku Konkurs Matematyczny Pangea był odpłatny - w wysokości 6 zł za uczestnika. Szczegółowe informacje dotyczące zasad konkursu można znaleźć na stronie internetowej www.pangea.edu.pl. Wszystkim naszym uczniom życzymy wysokich wyników!

Spotkanie rodziców z przedstawicielami organu prowadzącego

W dniu 14 lutego 2017 roku na sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Kozienicach odbyło się spotkanie rodziców z przedstawicielami organu prowadzącego. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach konsultacji społecznych przed uchwaleniem nowej sieci szkół, która ma obowiązywać od 1 września 2017 roku. W spotkaniu z rodzicami wzięli udział Wiceburmistrz Gminy Kozienice Pani Małgorzata Bebelska, Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Kozienicach Pan Robert Boryczka, Przewodniczący Komisji Edukacji Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Rady Miejskiej w Kozienicach Pan Krzysztof Zając, Radni Rady Miejskiej Pani Ewa Malec i Piotr Maciejewski, Dyrektor Gimnazjum Nr 2 w Kozienicach Pan Andrzej Boryczka i Wicedyrektor szkoły pani Irena Kobus, pracownik merytoryczny Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Kozienicach Pani Anna Burec-Kobiałka.


Spotkanie z policjantem - pogadanka nt. "Bezpieczne ferie"

BEZPIECZNE FERIE

Już niedługo ferie zimowe. Wszyscy uczniowie zapewne czekają na nie z niecierpliwością. Wreszcie odpoczną i poleniuchują, może niektórzy snują marzenia i plany na wyjazd zastanawiając się ile ciekawych rzeczy będą robić przez te dwa tygodnie. W związku ze zbliżającym się wypoczynkiem w czwartek 2 lutego naszą szkołę odwiedził policjant, który przeprowadził pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas zimowej przerwy. Pan policjant przypomniał o zasadach bezpieczeństwa, apelował o rozwagę w trakcie zabaw na śniegu i lodzie. Zwrócił szczególną uwagę i zakazał dzieciom zbliżać się do jakichkolwiek zbiorników wodnych. Przestrzegał przed zabawami w miejscach niedozwolonych, gdzie może dojść do wypadku. Omówił zasady zachowania się w domu podczas, gdy rodzice są w pracy oraz ostrzegł przed kontaktami z nieznajomymi. Na zakończenie życzył dzieciom  oraz nauczycielom przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku.


Dzień Babci i Dziadka


Dnia 23 stycznia w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie oddziałów przedszkolnych zaprosili swoje kochane babcie i kochanych dziadków na przedstawienie. W pięknie przystrojonej sali gimnastycznej dzieci w wierszach i piosenkach wychwalali swoje babcie i dziadków. Na koniec przedstawienia dyrektor szkoły pan Krzysztof Ludwiczak złożył babciom i dziadkom serdeczne życzenia. Życzenia złożyli również przedstawiciele policji oraz zaapelowali o zachowanie ostrożności wobec nieznajomych osób. Następnie dzieci zaprosiły babcie i dziadków do swoich sal na słodki poczęstunek, gdzie jeszcze raz złożyły życzenia i wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Każda babcia dostała wazonik na kwiaty, a każdy dziadek medal. Także w grupie trzylatków odbyła się uroczystość dla babć i dziadków. W tym szczególnym dniu maluchy wspólnie ze swoimi paniami przygotowały program artystyczny, podczas którego recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość i skupienie. Wszyscy dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek do nich. Licznie przybyli goście ze wzruszeniem przypatrywali się występom dzieci nagradzając ich gromkimi brawami. Na koniec występu dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty dla swoich ukochanych babć i dziadków. Nie zbrakło uścisków i całusów. Wszystkim babciom i dziadkom życzymy długich lat życia w zdrowiu, szczęściu i radości.


Zabawa choinkowa 2017W sobotę 21 stycznia 2017 roku dla całej społeczności szkolnej została zorganizowana zabawa choinkowa. Od południa do godziny 15.00 sala gimnastyczna zapełniona była przez młodsze dzieci, którym towarzyszyli licznie przybyli rodzice, dziadkowie, a także rodzeństwo. Tańce, konkursy, ciekawe stroje i poczęstunek wszystko to złożyło się na doskonałą zabawę. Tegoroczny bal karnawałowy uatrakcyjniły animatorki, które malowały dzieciom twarze i zachęcały do wspólnej zabawy. Muzyka na żywo na dobre rozkręciła imprezę, najnowsze hity wszyscy znali i głośno śpiewali. Od godziny 16.00 bawili się uczniowie starszych klas. Gdy na zegarze wybiła godzina 20.00 wszystkim żal było wracać do domu. W czasie zabawy choinkowej opiekę nad dziećmi sprawowali dyżurujący nauczyciele. Podziękowania należą się rodzicom, którzy tego dnia wykazali ogromne zaangażowanie w przygotowanie poczęstunków dla swoich pociech. 

Spotkanie z saperami


W dniach 17, 18 stycznia 2017 roku dla uczniów klas drugich, trzecich, czwartych i piątych zostały zorganizowane spotkania z saperami. Zaproszeni goście tj. żołnierze 34 Patrolu Rozminowania Jednostki Wojskowej 3248 w Dęblinie st. chor. Kamil Książek, mł. chor. Michał Kowal, plut. Kamil Pastuszka, plut. Jacek Komsta, st. szer. Grzegorz Lewczyk, st. szer. Artur Kępka, st. szer. Grzegorz Seredyn, st. szer. Paweł Spyra przeprowadzili zajęcia profilaktyczne na temat zagrożeń związanych z niewypałami i niewybuchami. Saperzy w czasie spotkania zapoznali uczniów z zasadami postępowania w przypadku odnalezienia niewybuchów oraz innych niebezpiecznych przedmiotów. Opowiedzieli także kilka ciekawostek związanych z ich ekscytującym a zarazem niebezpiecznym zawodem. Dzieci dowiedziały się m.in. jaki jest zakres działań saperów i czym zajmuje się patrol. Największe jednak emocje wzbudził pokaz sprzętu i ubioru saperskiego. 
25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


W niedzielę 15 stycznia 2017 wolontariusze z naszej szkoły grali wraz z Jerzym Owsiakiem w 25 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zebrane pieniądze będą przeznaczone dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Podczas kwesty ulicznej w godzinach 8.00 - 13.00 uczniowie zbierali środki pieniężne na os. Energetyki w pobliżu Kościoła p.w. Św. Rodziny oraz na parkingach przy supermarketach. Igor Urban - 906,90 zł, Oliwia Ceglarz, Aleksandra Gubernat - 1.678,54 zł, Marta Kowalczyk, Zuzanna Kosmała - 1.134,07 zł, Maria Czachowska i Zuzanna Figura - 1.965,52 zł i 5 euro. W sumie zebrano 5.685,03 złotych i 5 euro. Opiekę nad uczennicami w tym czasie sprawowali nauczyciele: Jacek Procki, Alicja Kowalczyk, Katarzyna Małysa oraz Aneta Krześniak. Dziękujemy za wspólną grę na rzecz dzieci i seniorów.Akademia bożonarodzeniowaW czwartek 22 grudnia 2016 roku tuż przed zbliżającą się przerwą świąteczną odbyła się akademia bożonarodzeniowa. Program artystyczny tegorocznej uroczystości został przygotowany przez panie: Joannę Baryłowicz, Agatę Miturską, Marzannę Drapałę, Beatę Sawicką oraz Bożenę Markowską. Przepiękna dekoracja oraz niezwykła oprawa muzyczna towarzysząca występom młodych artystów naszej szkoły wprowadziła zgromadzonych na sali gimnastycznej w magiczną atmosferę. Ze wzruszeniem obejrzeliśmy scenę przyjścia Zbawiciela na świat. Podczas jasełek nie zabrakło tradycyjnych kolęd oraz rzadko słyszanych pastorałek. Przy tej okazji zostały także wręczone nagrody i dyplomy uczniom za udział w okolicznościowych konkursach. Swoją obecnością w czasie akademii zaszczycił nas proboszcz parafii p.w. Świętej Rodziny w Kozienicach ks. Władysław Sarwa, który skierował do zebranych serdeczne życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Na zakończenie dyrektor szkoły pan Krzysztof Ludwiczak podziękował zarówno uczniom jak i nauczycielom za wprowadzenie w świąteczny nastrój i zaprosił do wspólnego podzielenia się opłatkiem.

Spotkanie z poetą panem Januszem KarasiemWe wtorek 20 grudnia uczniowie  klas drugich i trzecich naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z poetą kozienickim panem Januszem Karasiem. Celem tego spotkania było rozbudzenie zainteresowania uczniów czytaniem książek oraz przedstawienie wielu zalet wynikających z czytania. Autor książek o dziejach Kozienic, ich okolic oraz dawnego życia mieszkańców przeczytał dwa opowiadania z książki pt. "Klechdy kozienickie". Dziesięcioro dzieci, które trafnie udzieliło odpowiedzi dotyczące wysłuchanych tekstów otrzymało książki pt. "Klechdy kozienickie" z dedykacją od autora. Organizatorami tego wyjątkowego spotkania uczniów z poetą były panie Małgorzata Chojnacka oraz Justyna Kurek.

Udział w kampanii społecznej "JESTEŚ WIDOCZNY, JESTEŚ BEZPIECZNY"W dniu 15 grudnia w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Kozienicach odbyła się organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego kampania społeczna pod nazwą "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny". Akcja skierowana była do 260 uczniów klas IV-VI naszej szkoły. O godzinie 9.30 na sali gimnastycznej miało miejsce uroczyste otwarcie kampanii. Gospodarz placówki pan Krzysztof Ludwiczak serdecznie powitał wszystkich gości, wśród których znaleźli się pan Dariusz Piątek - dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu oraz pan Zbigniew Mazurkiewicz - zastępca dyrektora WORD, pani Lucyna Malec - dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Kozienicach oraz pan Robert Boryczka - dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Kozienicach, z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach pełniąca obowiązki rzecznika prasowego mł. asp. pani Ilona Tarczyńska, sierż. sztab. Norbert Kander oraz zastępca komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach - mł. brygadier Paweł Potucha. Po oficjalnym otwarciu dla poszczególnych klas rozpoczęły się bloki tematyczne zgodnie z przygotowanym wcześniej harmonogramem. Podczas spotkania z uczniami funkcjonariusze policji na podstawie zaprezentowanego filmu omówili rodzaje zagrożeń na jakie są narażone dzieci w codziennym życiu i powiedzieli jak należy się przed nimi chronić. Młodzież poznała także zasady udzielania pierwszej pomocy pod bacznym okiem ratownika medycznego. Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności jazdy na rowerze pokonując przygotowany tor rowerowy. Niewątpliwie dodatkową atrakcją była możliwość jazdy na symulatorze motocykla. W trakcie kampanii "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny" wszyscy uczniowie otrzymali elementy odblaskowe dla siebie i najbliższej rodziny, a także zdobyli nową wiedzę na różne tematy.


Rozstrzygnięcie gminnego konkursu przyrodniczego z cyklu "SOS dla Ziemi" pt. "Zdrowy styl życia czy cukrzyca"

W dniu 14.12.2016 r. przy współpracy z Urzędem Miejskim dokonano uroczystego rozstrzygnięcia XIV edycji gminnego konkursu przyrodniczego z cyklu "SOS dla Ziemi" pt. "Zdrowy styl życia czy cukrzyca". Celem konkursu było podniesienie wiedzy na temat zależności pomiędzy sposobem odżywiania a stanem zdrowia, wdrażanie do prowadzenia zdrowego stylu życia, uświadomienie potrzeb dbania o swoje zdrowie, zachęcanie uczniów do twórczej pracy oraz zaprezentowania swoich zdolności. Do konkursu zgłoszono prace uczniów z 6 placówek oświatowych. Konkurs obejmował jedną dziedzinę twórczości - plastykę. Prace ocenione były w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe klasy I-III - reklama produktu w wersji papierowej w formie zakładki do książki, klasy IV-VI oraz młodzież gimnazjalna - plakat. Na konkurs złożono 56 zakładek i 18 prac plastycznych - plakatów. Na uroczystość podsumowania konkursu przybył Pan Rober Boryczka - dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Kozienicach, panie Emilia Marud i Ewa Szczygieł z Centrum Dietetycznego NATUR HOUSE oraz uczniowie biorący udział w konkursie wraz z opiekunami. Przybyłych na uroczystość powitał dyrektor szkoły pan Krzysztof Ludwiczak. Zanim nagrodzono zwycięzców i wyróżnionych, uczniowie i zgromadzeni goście wysłuchali prelekcji połączonej z prezentacją multimedialną, którą poprowadziła pani dietetyk Emilia Marud. Opowiedziała ona o cukrzycy, jej rodzajach, sposobach leczenia, o życiu z tą chorobą oraz o tym co można robić, jak żyć i jak się odżywiać, aby jej uniknąć. Przedstawiła dietę młodego ucznia oraz przekazała zalecenia dotyczące zasad zdrowego odżywiania się. W części artystycznej przed zgromadzonymi wystąpili uczniowie z klasy III f, którzy zaprezentowali inscenizację pt. "Witaminki dla księżniczki Marcelinki". Przedstawienie miało wymiar edukacyjny. Promował zdrowy styl życia. Mali artyści opowiedzieli historię królewny Marceliny, miłośniczki słodyczy, która przez złe nawyki żywieniowe rozchorowała się. Zmiana diety, bogatej w owoce i warzywa przywróciła zdrowie małej królewnie. Część artystyczną zakończyła piosenka pt. "Witaminki" w wykonaniu uczniów biorących udział w przedstawieniu. Następnie pan Krzysztof Ludwiczak i pan Robert Boryczka wręczyli laureatom konkursu nagrody książkowe i dyplomy. Dyplomy przyznano również opiekunom i placówkom oświatowym. Laureaci konkursu otrzymali również materiały promocyjne od zaproszonych gości z NATUR House. Na zakończenie uroczystości laureaci konkursu wraz z opiekunami zostali zaproszeni na zdrowy poczęstunek. Osoby odpowiedzialne za przygotowanie i rozstrzygniecie konkursu: pani Barbara Chołuj, pani Grażyna Sadura, pani Marzanna Cichońska, pani Justyna Kurek.
       
       

 


Mikołaj w szkole


We wtorek 6 grudnia od wczesnych godzin porannych tradycyjnie obchodziliśmy Mikołajki. Najmłodszym uczniom naszej szkoły towarzyszyły ogromne emocje związane z wizytą świętego. Aż wreszcie doczekali się i do wszystkich grzecznych dzieci zawitał nie jeden, a dwa Mikołaje (w tej roli nasi dyrektorzy) z workami pełnymi słodkości. Jak co roku towarzyszyli im dzielni pomocnicy. Dzieci dziękowały za podarunki wierszykami, kolędami i pastorałkami. Zanim Mikołaj opuścił mury naszej szkoły także podziękował za ciepłe przyjęcie i nieskrywany uśmiech. Niecodzienna wizyta tak długo oczekiwanych gości sprawiła uczniom wielką radość, a padający za oknami śnieg sprawił, że mogliśmy poczuć świąteczną atmosferę. Mikołaju pamiętaj, wróć do nas za rok!X Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek


W poniedziałek 28 listopada już po raz dziesiąty odbył się Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Konkurs także w tym roku cieszył się dużą popularnością wśród naszych uczniów. W jubileuszowej edycji udział wzięło 34 wokalistów. Wykonawcy oceniani byli w kategoriach: zespoły-duety oraz soliści. Występy młodych artystów zostały nagrodzone gromkimi brawami licznie zgromadzonych na widowni rodziców, dziadków oraz rodzeństwa. Po blisko trzech godzinach trwania konkursu komisja w składzie: pani Bożena Markowska, Pani Anna Kogut, pani Aleksandra Koćmik, pani Mariola Kwiatkowska oraz ks. Jacenty Rejczak wyłoniła zwycięzców. Nad organizacją i sprawnym przebiegiem X Szkolnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek czuwali opiekunowie Samorządu Szkolnego. W tym roku konkurs poprowadziły dla nas uczennice klasy V b Oliwia Banaś oraz Olga Kurek. Wyniki będą wywieszone na tablicy ogłoszeń Samorządu Szkolnego (na parterze) już we wtorek. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Dyskoteka andrzejkowaTuż przed nadchodzącym adwentem w czwartek 24 listopada 2016 roku w godzinach 16.30 - 19.15 odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Tą wyjątkową imprezę, która obfitowała w liczne atrakcje przygotował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami. Podczas tego magicznego wieczoru na stoiskach przygotowanych na pierwszym piętrze można było sobie powróżyć lub wysłuchać przepowiedni. Każdy miał okazję w tradycyjny sposób uczcić Andrzejki lejąc wosk. Na sali gimnastycznej wypełnionej po brzegi nie zabrakło największych tanecznych przebojów. Jak co roku na wszystkich uczestników zabawy na stołówce czekał słodki poczęstunek. Doskonała zabawa sprawiła, że dyskoteka na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Podziękowanie za udział w akcji "Dni Walki z Głodem"

 

Akademia z okazji Narodowego Święta NiepodległościW czwartek 10 listopada br. odbyła się w naszej szkole akademia upamiętniająca 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku scenariusz uroczystości został przestawiony przez uczniów z klas II a, II b i II d pod kierunkiem pani Katarzyny Małysy, pani Ewy Nędzy oraz pani Eweliny Różańskiej. Ubrani na galowo z przypiętymi biało-czerwonymi wstążkami uczniowie odśpiewali hymn państwowy z należytą postawą i powagą. I tym razem nie zabrakło rysu historycznego przedstawiającego najważniejsze postaci i wydarzenia polityczne, które doprowadziły do powstania wolnej i suwerennej Polski. Na tle dekoracji wykonanej w barwach narodowych zostały wyrecytowane także wiersze patriotyczne, a całość dopełniły wzruszające pieśni. Zgromadzona młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii. Na zakończenie głos zabrał dyrektor szkoły pan Krzysztof Ludwiczak, który wspomniał o wszystkich dzięki, którym żyjemy w wolnej ojczyźnie.Konkurs przedmiotowy z matematyki

W środę 9 listopada o godzinie 9.00 odbył się I etap konkursu przedmiotowego z matematyki. W tym roku przystąpiło do niego 11 uczniów naszej szkoły. Celem konkursu jest rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów matematyką oraz promowanie uczniów prezentujących wysoki poziom wiedzy i umiejętności z matematyki. Zadania na wszystkich etapach konkursu wymagają znajomości treści zawartych w podstawie programowej z matematyki na II etapie edukacyjnym ze szczególnym uwzględnieniem umiejętności rozwiązywania zadań problemowych i nietypowych, dostrzegania prawidłowości i formułowania prostych uogólnień oraz uzasadniania odpowiedzi. Czas pracy uczniów to 90 minut. Warunki niezbędne do prawidłowego przebiegu eliminacji szkolnych zapewniła szkolna komisja konkursowa w składzie: pani Teresa Wdowska (przewodnicząca - nauczyciel matematyki), pani Grażyna Polak-Korczak (nauczyciel matematyki), pani Lidia Pawluczuk (nauczyciel bibliotekarz) oraz pani Barbara Chołuj (nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej). 

2) Konkurs przedmiotowy z historii


W poniedziałek 7 listopada pięciu uczniów naszej szkoły przystąpiło do I etapu konkursu pn. "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego". Na etapie szkolnym uczniowie rozwiązywali test, który składał się z różnego rodzaju zadań otwartych i zamkniętych. Duży nacisk położono na pracę z tekstem, ikonografiami oraz na pracę z mapą. Czas przeznaczony na rozwiązanie zadań wynosił 90 minut. Udział w konkursie był dobrowolny. W skład szkolnej komisji weszły panie: Danuta Warchoł (przewodnicząca - nauczyciel historii) oraz Joanna Kusio (nauczyciel - bibliotekarz). Wszystkim uczniom biorącym udział w tegorocznym konkursie życzymy powodzenia!

"Chroń dziecięce uśmiechy"

W dniach 3-4 listopada 2016 roku realizowany był program edukacyjno-profilaktyczny "Chroń dziecięce uśmiechy". Celem programu jest budowanie wśród uczniów świadomości, jak ważna jest pielęgnacja zębów oraz jak skutecznie dbać o higienę  jamy ustnej. Program "Chroń dziecięce uśmiechy" realizowany jest przez Polski Czerwony Krzyż wspólnie z firmą Wrigley Poland oraz Polskim Towarzystwem Stomatologicznym, Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej i Grupą LUXMED. Z bezpłatnych przeglądów stomatologicznych skorzysta ponad 500 uczniów naszej szkoły. Honorowy patronat nad projektem objął Burmistrz Gminy Kozienice.

Konkurs przedmiotowy z języka polskiego

W czwartek 3 listopada o godzinie 9.00 uczniowie klas szóstych przystąpili do konkursu przedmiotowego z języka polskiego organizowanego przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych województwa mazowieckiego w roku szkolnym 2016/2017. Na etapie szkolnym konkursu uczniowie rozwiązywali test, który składał się z różnych typów zadań otwartych i zamkniętych. Udzielali odpowiedzi wykorzystując swoje doświadczenia czytelnicze wynikające m.in. z przeczytanych lektur konkursowych. Na każdym etapie konkursu, a więc także i na szkolnym samodzielnie redagowali dłuższą wypowiedź pisemną. Czas przeznaczony na rozwiązanie zadań wynosił 60 min. Udział w eliminacjach konkursowych był zupełnie dowolny, w tym roku przystąpiło do niego 11 uczniów. Skład szkolnej komisji przedstawiał się następująco: pani Agnieszka Sekuła-Skrok (przewodnicząca - nauczyciel języka polskiego), pani Lidia Pawluczuk (nauczyciel biblioteki) oraz pani Danuta Warchoł (nauczyciel historii). Teraz czekamy na wyniki, życzymy powodzenia!
Pasowanie na ucznia

Dnia 28 października 2016 roku odbyła się niezwykle ważna uroczystość pasowania pierwszoklasistów i przedszkolaków na uczniów naszej szkoły. W uroczystości wzięli udział: dyrektor Wydziału Oświaty w Kozienicach pan Robert Boryczka, dyrektor szkoły pan Krzysztof Ludwiczak, w-ce dyrektor szkoły pan Marcin Pytlakowski oraz licznie zgromadzeni rodzice, dziadkowie i rodzeństwo naszych pierwszoklasistów i przedszkolaków. Ceremonię prowadziła przedstawicielka Samorządu Szkolnego uczennica klasy Vb Oliwia Banaś. Jako pierwsi zaprezentowali się najmłodsi, czyli dzieci 3-letnie, które przeniosły nas do zaczarowanego lasu krasnoludków. Po maluchach zaprezentowały się starszaki, czyli uczniowie "zerówek". I wreszcie swój program artystyczny przedstawiły pierwszaki. Po części artystycznej przyszła kolej na część oficjalną uroczystości, którą rozpoczęło wprowadzenie na salę sztandaru szkoły. Następnie uczniowie klasy pierwszej kierując prawą dłoń w kierunku sztandaru powtarzali za nauczycielką panią Aleksandrą Koćmik słowa przysięgi. Po ślubowaniu dyrektor pan Krzysztof Ludwiczak i w-ce dyrektor Marcin Pytlakowski przystąpili do pasowania uczniów. Po pasowaniu reprezentanci klasy pierwszej złożyli swoje podpisy w kronice szkolnej. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały dyplomy pamiątkowe.

Kochane dzieciaki! 
Cieszymy się, że jesteście z nami w naszej szkole. 
Życzymy Wam sukcesów w nauce. 
Powodzenia! 
Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!

Pokazy "Ratowniczek - Pomaga Ci pomagać"

W dniu 27 października 2016 roku w kozienickim Centrum Kulturalno-Artystycznym odbyły się pokazy "Ratowniczek - Pomaga Ci pomagać". Pokazy zostały zorganizowane przez pracowników Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Kozienicach. Naszą szkołę reprezentowała drużyna 6-latków w składzie: Zuzanna Wit, Bartosz Gontarz i Filip Piska. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Drużynę podczas pokazów dopingowała pani Anna Pawelec - nasz szkolny pedagog. Gratulujemy!!!

Próbna ewakuacja

Dnia 19 października 2016 roku odbyła się próbna ewakuacja. Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie organizacji i warunków ewakuacji, które obejmowały praktyczne działania ewakuacyjne z zagrożonego budynku. Głównym celem próbnej ewakuacji było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia lub zdrowia. Uczniowie, nauczyciele i pozostali pracownicy szkoły zachowując szczególne środki bezpieczeństwa opuścili budynek szkoły w czasie 4 minut. Następnie wszyscy wyszli na boisko szkolne i ustawili się w wyznaczonych miejscach. Po sprawdzeniu obecności i omówieniu przez dyrektora przebiegu ćwiczeń uczestnicy ewakuacji wrócili na lekcje.

Szkolny apel SKO

18 października 2016 roku odbył się szkolny apel SKO, który przygotowali uczniowie z klas II e, III b, IV a i VI d pod kierunkiem pań Marioli Pietrzyk, Ewy Wierzbińskiej i opiekunki SKO Grażyny Polak-Korczak. Dużym zaangażowaniem w to przedsięwzięcie wykazały się panie Marlena Maciąg, Agnieszka Kowalczyk, Anna Pierzchała oraz Agnieszka Czarnecka - mamy uczniów z klasy III b. Dzieci poprzez montaż słowno-muzyczny zachęcały do oszczędzania. Umiejętność właściwego gospodarowania pieniędzmi, czasem oraz oszczędzania energii elektrycznej, wody, gazu czy innych surowców jest bardzo ważna w codziennym życiu człowieka. Takich umiejętności należy uczyć się od najmłodszych lat. Możliwość taką daje uczniom Szkolna Kasa Oszczędności. W szeregi SKO może zostać przyjęty każdy uczeń naszej szkoły po założeniu przez rodzica konta w banku PKO dla uczniów w wieku od 5 do ukończenia 13 roku życia z unikalnym serwisem internetowym dostosowanym do potrzeb dziecka. Nie ma opłat za otwarcie i prowadzenie konta. Na tym koncie oprocentowanie jest zmienne 2,5% w skali roku do kwoty 2 500 zł i 0,50% od nadwyżki ponad 2 500 zł.

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Wszyscy nasi kochani nauczyciele, dla swoich uczniów cierpliwości mają wiele. 
Za naukę, za trud jaki jest wkładany przeogromny bukiet życzeń składamy.
Życzenia szczere, prawdziwe z uczniowskich serc płynące
jak świeże kwiaty pachnące, kwitnące na polskiej łące.


W czwartek 13 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Już o poranku, aby uczcić to święto uczniowie wręczali nauczycielom kwiaty i składali życzenia. Z tej okazji po południu na sali gimnastycznej odbyła się  akademia. Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły pan Krzysztof Ludwiczak, który złożył życzenia swoim współpracownikom. Następnie z rąk dyrekcji zostały wręczone nagrody i podziękowania za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej. Życzenia przekazali także przedstawiciele Rady Rodziców.  W tym roku program artystyczny przedstawili uczniowie z klas III a, III e, III f i VI c pod opieką pań - Joanny Lisickiej, Marii Krawczyk, Bożeny Markowskiej, Justyny Kurek, Anny Stępień i Danuty Warchoł. W czasie przedstawienia uczniowie zaprezentowali swoje liczne talenty - grali na instrumentach muzycznych, recytowali piękne wiersze i śpiewali wzruszające piosenki. Nie zabrakło także humorystycznych scenek z codziennego życia szkolnego.

Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka

W czwartkowe popołudnie 29 września 2016 roku Samorząd Szkolny zorganizował dyskotekę dla chłopaków z okazji ich święta. Impreza taneczna rozpoczęła się o godzinie 16.30 a zakończyła o 19.00. O muzykę z najnowszych list przebojów zadbali nasi niezawodni nauczyciele wychowania fizycznego tj. pan Mariusz Cieślak i pan Jacek Procki. Na pierwszą dyskotekę w nowym roku szkolnym licznie przybyli zarówno najmłodsi, jak i najstarsi uczniowie naszej szkoły. Zabawa rozkręciła się dobre, gdy za oknami zrobiło się już ciemno, wtedy sala gimnastyczna wypełniła się po brzegi i wszyscy bawili się znakomicie. W czasie dyskoteki można było zamówić specjalną dedykację dla wybranych osób. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali dyżurujący nauczyciele. 

 

Spotkanie z policjantami - "Bezpieczna droga do szkoły"


Droga do szkoły i ze szkoły do domu jest codziennością w życiu każdego ucznia. W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego w poniedziałek 5 września 2016 roku dla uczniów zostało zorganizowane spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach. Profilaktyczną pogadankę nt. "Bezpieczna droga do szkoły" poprowadzili sierż. Joanna Lesiak oraz asp. Dariusz Dróżdż. Podczas spotkania mundurowi przypomnieli uczniom, że aby zapobiec niebezpieczeństwom, które mogą napotkać w drodze do szkoły należy przestrzegać pewnych zasad oraz przepisów ruchu drogowego. Następnie dzieci usłyszały, jak należy zachować się, gdy pojawi się groźny pies oraz gdy zaczepia nieznajomy. Później dzielnicowy zapytał o znajomość numerów telefonów alarmowych - do policji, pogotowia, straży pożarnej i w dalszej kolejności wyjaśnił, jak należy zachować się w niebezpiecznej sytuacji, co należy zrobić i kogo zawiadomić w miejscu wypadku. Na zakończenie uczniowie brawami podziękowali policjantom za spotkanie.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017Dnia 1 września punktualnie o godzinie 9.00 w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Kozienicach  powitaliśmy rok szkolny 2016/2017. Inaugurację nowego roku szkolnego rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu państwowego. Następnie dyrektor szkoły pan Krzysztof Ludwiczak przywitał zgromadzonych uczniów, nauczycieli oraz liczne grono rodziców. Podczas przemówienia wyraził nadzieję, że nowy rok szkolny będzie obfitował w liczne sukcesy, a nauka będzie uczniom sprawiała wiele satysfakcji, przyjemności i radości. Szczególnie ciepło i serdecznie zwrócił się do najmłodszych dzieci pięcio- i sześciolatków rozpoczynających naukę w dwóch oddziałach przedszkolnych. Dyrektor przedstawił także nowych pracowników pedagogicznych rozpoczynających pracę w naszej szkole w roku szkolnym 2016/17. Na koniec uczniowie rozeszli się na spotkania ze swoimi wychowawcami.

Drodzy uczniowie!
W nowym roku szkolnym życzymy Wam licznych sukcesów w nauce, 
wytrwałości w dążeniu do celu, pogody ducha oraz wielu przyjaźni. 
POWODZENIA!!!